Mezoterapia bezigłowa- co warto wiedzieć?

Jest wiele zabiegów kosmetycznych, które poprawiają wygląd skóry, ale i pozwalają pozbyć się niedoskonałości. Ciekawym wyborem wydaj się być mezoterapia bezigłowa. Oto co powinniście o niej wiedzieć nim się zdecydujecie.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Jak sama nazwa wskazuje jest to zabieg, w którym żadne igły nie są wykorzystywane, ale na tym zalety się nie kończą, wszak jest ona także bezbolesna, a wręcz można powiedzieć, że bardzo przyjemna. Nie bez znaczenia jest fakt, że i cena jest bardzo korzystna. W przypadku tego rodzaju zabiegu wykorzystywane jest zjawisko elektroporacji. Za pomocą specjalnego urządzenia doprowadza się w głębokie warstwy skóry różne substancje odżywcze. Efekty są widoczne bardzo szybko, choć jak możecie się domyślić regularnie przeprowadzana daje najlepsze, a nawet spektakularne efekty, bo poprawia stan skóry, opóźnia proces starzenia, ale także bardzo dobrze nawilża. Pamiętajcie, że jest to zabieg polecany nie tylko na twarzy, ale i na całe ciało. Dzięki niemu zniwelujecie bardzo widoczne rozstępy czy cellulit, ale też ujędrnicie obwisłą skórę

Jakie są przeciwwskazania?

Choć mezoterapia bezigłowa uważana jest za bardzo bezpieczną to jednak w niektórych przypadkach nie może bądź nie powinna być wykonywana. Przede wszystkim pamiętajcie, że zawsze przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem. Na pewno przeciwwskazaniem jest ciąża i to niezależnie od trymestru. Także kobiety karmiące piersią muszą z niej zrezygnować. Jeżeli jesteście alergikami to należy zachować wszelkie środki ostrożności i skonsultować skład preparatu odżywczego z lekarzem. Wszelkiego rodzaju infekcje czy gorączka, a także choroby przewlekłe są przeciwwskazaniem do zabiegu. Nie mogą go mieć wykonywane osoby z rozrusznikiem serca. Przed samym zabiegiem wasza skóra musi zostać oczyszczona i zdezynfekowana. Wcześnie oczywiście zostanie przeprowadzony z wami rzetelny wywiad. Musicie też pozbyć się z ciała wszelkich metalowych elementów, zatem nawet i biżuterii.