Pelling kawitacyjny- wszystko co musisz wiedzieć o tym zabiegu

Piękna i zadbana skóra jest naszą wizytówką. Jednak wiele osób narzeka na niedoskonałości, trądzik czy blizny. Na szczęście z niektórymi skórnymi problemami można poradzić sobie decydując się na właściwe zabiegi. Ciekawym wyborem jest peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny- co musisz o nim wiedzieć?

Od czasu do czasu każda skóra powinna być poddana peelengowi. Dobrym wyborem jest ten kawitacyjny. Można powiedzieć, że jest on uniwersalny, gdyż można go stosować niezależnie od wieku. Polecany jest do skóry problematycznej, gdyż pozwala pozbyć się niedoskonałości, ale i zaskórników. Łagodzi także stany zapalne czy niweluje płytkie blizny oraz płytkie zmarszczki. Ale polecany jest nawet dla osób zmagających się z trądzikiem różowatym. Do wskazań można także zaliczyć brak sprężystości skóry. Można go wykonać, aby zregenerować cerę bądź też sprawić by skóra przestała się przetłuszczać.

Jak wygląda ten zabieg?

Jak sama nazwa wskazuje w zabiegu wykorzystywane jest zjawisko kawitacji, czyli szybkiej przemiany z fazy ciekłej w gazową. Tutaj wykorzystuje się ultradźwięki, dzięki którym dochodzi do powstania mikroskopijnych pęcherzyków. Następnie ulegają one rozpadowi, przez co dochodzi do usunięcia martwego naskórka. Sam czas trwania wynosi nie dłużej niż 60 minut. Zabieg nie jest także bolesny, a efekty można zauważyć już następnego dnia, gdy delikatne podrażnienie skóry minie. Oczywiście zabieg wykonywany jest na czystej skórze bez makijażu, ale pamiętajcie, że wykonywany w regularnych odstępach czasu da najlepsze efekty i sprawi, że skóra będzie prezentować się jeszcze lepiej.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwskazaniem do wykonania tego peelingu są przede wszystkim choroby nowotworowe. W przypadku osób już w fazie reemisji należy wcześniej skontaktować się z lekarzem. Nie należy także stosować peelingu kawitacyjnego u osób z chorobami przewlekłymi np. cukrzycą czy cierpiącymi na choroby układu krążenia. Przeciwwskazaniem jest też osteoporoza. Nie można wykonywać go także u osób z rozrusznikami.