Stylizacja paznokci metodą żelową- wszystko co musisz wiedzieć

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Dlatego tak ważne jest dbanie nie tylko o skórę, ale i paznokcie. Doskonałym wyborem wydaje się stylizacja paznokci metodą żelową. Oto nasz krótki poradnik na ten temat.

Stylizacja paznokcie- samodzielnie czy u kosmetyczki?

Odpowiednio wykonana stylizacja paznokci sprawia, że dłonie pięknie się prezentują. Swoją drogą dbając o estetyczny ubiór, perfekcyjny makijaż trudno wyobrazić sobie nie zadbanie także o paznokcie. Jednak tutaj pojawia się pytanie czy lepiej stylizację paznokci metodą żelową samodzielnie czy może pójść do profesjonalistki? Oczywiście wszystko zależy od tego czy macie właściwy sprzęt, a więc nie tylko lampę UV, ale także przyrządy typu pilniczki itp. Do tego trzeba posiadać także lakiery, bazy, żele, ale i zmywacze, które notabene nie są zwykłe, zatem trzeba postawić na profesjonalny sprzęt. Do tego ważna jest cierpliwość oraz umiejętności. Jeżeli tych cech nie posiadacie to lepiej postawić zdecydowanie na profesjonalistę, ale też musicie znaleźć kosmetyczkę, która ma doświadczenie oraz duże umiejętności. Warto więc sprawdzać opinie w Internecie, albo skorzystać z poleceń. Niestety choć wiele osób oferuje wykonanie metody żelowej to nie zawsze efekt końcowy jest dobry.

Metoda żelowa- poznaj etapy

Przed wykonaniem żeli należy namoczyć dłonie, a następnie delikatnie, ale dokładnie usunąć skórki. W następnym kroku koniecznie musimy przygotować płytkę paznokci, oznacza to, że konieczne jest zastosowanie pilnika o gradacji 180. Teraz najwyższy czas na odtłuszczenie płytki Cleanerem. Teraz należy zastosować produkt zwiększający przyczepność żelu do płytki. Pędzelkiem nakładamy żel, następnie utwardzamy powierzchnię w lamie UV. Tak naprawdę można powiedzieć, że teraz czeka nas najtrudniejsza praca, bo wymaga największej precyzji. A więc ponownie nakładamy żel, znowu bazą- pamiętajcie, aby po każdym etapie utwardzać powierzchnię. Czas na wypiłowanie i wyrównanie powierzchni i ewentualnie dekorowanie ćwiekami czy kamyczkami.