Rodzaje makijażu - jak uniknąć faux pas

Makijaż dla wielu kobiet ma duże znaczenie. Wszak pełni funkcję upiększająco, ale też maskującą, co sprawdza się w przypadku skóry z niedoskonałościami. Ale makijaż dodaje pewności siebie. Jednak trzeba pamiętać, że powinien być on dostosowany do sytuacji. Dlatego warto poznać rodzaje makijażu.

Na co dzień tylko lekki makijaż

Czasami na mieście można zobaczyć kobiety, które zdecydowanie nie potrafią wykonać makijażu, a co gorsza używają jeszcze tak intensywnych kolorów cieni czy szminek, przez co dodają sobie tylko lat, natomiast odejmują urody. Otóż makijaż na dzień powinien być lekki i subtelny. Przede wszystkim powinien maskować niedoskonałości cery, choćby blizny po trądziku. Trzeba też pamiętać, że nie należy zbyt intensywnie podkreślać ust, z kolei na powieki można nałożyć cielistego cienia, a rzęsy musnąć maskarą. Do tego pasujący do skóry podkład, ewentualnie wcześniej korektor. Na pewno sprawdzi się tutaj make up no make up.

Makijaż wieczorowy- tylko na wyjątkowe okazje

Pod nazwą makijaży wieczorowego kryje się nie tylko ten wykonywany, gdy wybieramy się na kolacje do restauracji czy na imprezę lecz taki, który należy wykonać jeżeli czeka nas ważna uroczystość. Tutaj musicie wiedzieć, że powinien być on wodoodporny, ale intensywniejszy. Na samym początku na skórę należy nałożyć bazę, dopiero potem korektor i podkład i puder sypki. Powieki możecie pomalować mocniejszym cieniem, albo wykonać makijaż smokey eyes. Do tego kreska kredką oraz pogrubienie i wydłużenie rzęs przy użyciu dobrej maskary. Alternatywą mogą być sztuczne rzęsy.

A do pracy? Makijaż formalny

Jeżeli w pracy obowiązuje formalny dress code to musicie nie tylko odpowiednio się ubierać, ale także malować. Oznacza to, że tak naprawdę nie możecie pozwolić sobie na żadną ekstrawagancje. Makijaż ma być subtelny i delikatny. Oznacza to więc, że wszelkie kolorowe kosmetyki odpadają. Na skórze powinna znaleźć się baza, fluid oraz puder sypki. Rzęsy można delikatnie pomalować tuszem do rzęs, a na usta nałożyć cielistą szminkę.